שחיית תינוקות

0
2172
שחיית תינוקות

מחפשת פעילות מהנה גם לתינוק וגם? שחיית תינוקות!

אחת הפעילויות האהובות על תינוקות אפילו בגיל שלושה חודשים היא שחיית תינוקות. אין זה פלא, הסביבה הבטוחה ברחם במשך תשעה חודשים הייתה סביבה מימית ולכן הם שמחים לחזור למים כעבור כמה חודשים מהלידה. השחייה גורמת הנאה מרובה הן לתינוק והן להורה המלווה ששמח לראות את תינוקו נהנה ומתפתח במים.

שחיית תינוקות מדוע?

ישנן סיבות רבות למה כדאי לרשום את התינוק הקטן לשחייה. בראש ובראשונה מדובר בפעילות מאוד נעימה ומהנה לתינוק, טמפרטורת המים נעימה, והתינוק וההורים נהנים ורגועים וזוכים להעביר זמן איכות קצת שונה ביחד. מעבר להנאה והכיף שבפעילות המשותפת במים השחייה תורמת רבות להתפתחות התינוק.

התינוק לומד לאהוב את המים ולא לפחד מהם, התרגילים שנעשים במים תוך כדי משחק ושירים תורמים מאוד לחיזוק גופו של התינוק, לחיזוק שרירי הזרועות, הכתפיים והרגליים, לפיתוח שיווי המשקל והקורדינאציה שלו. התינוק לומד לפתח גם כישורים חברתיים כשהוא יוצר אינטראקציה קצת שונה עם הוריו והמדריכים ובגיל מאוחר יותר גם עם עוד תינוקות.

הדרכה מוסמכת:

חשוב לוודא כי המדריכים הינם מדריכים מנוסים עם הכשרה מתאימה בהידרותרפיה לתינוקות וניסיון וידע בהתפתחות התינוק. בנוסף לכך חשוב לשים לב כי טמפרטורת המים בבריכה נעימה ומותאמת לתינוקות ברוב הבריכות טמפרטורת המים תעמוד סביב ה32-35 מעלות. חשוב מאוד שההורים ישגיחו כל הזמן על הבטיחות של התינוק בשעת שיעורי השחייה.

מאיזה גיל נרשמים?

ניתן לרשום את התינוק לשעורי שחיית תינוקות כבר מגיל שלושה חודשים. צריך לזכור כי התינוק היה רגיל לסביבה מימית עוד מהרחם ולכן המים לא נתפסים כמשהו מאיים עבורו. הפעילות במים מותאמת עבור כל קבוצת גיל כאשר המדריכים המנוסים יודעים להתאים את סוג הפעילות לרמת ההתפתחות של כל תינוק.

שיעורי הסתגלות ראשונים:

יש לקחת בחשבון כי השעורים הראשונים הם שיעורי הסתגלות וייתכן והתינוק לא יאהב את הסביבה החדשה והלא מוכרת ויגיב בבכי. מדריך מיומן יודע לעבוד עם התינוקות בצורה הדרגתית ולשלב משחקים ושירים שיחזרו בכל שיעור ושיעור באותה מתכונת בדיוק, שיעניינו את התינוקות.

כעבור תקופת ההסתגלות ניתן להתחיל לעבוד עם התינוק על מגוון תרגילים שנועדו לחזק את השרירים, לשפר את שיווי המשקל והכול בהתאם לשלב ההתפתחותי בו התינוק נמצא. מבנה השיעור שחוזר על עצמו כל שבוע באותה מתכונת נועד ליצור לתינוק סביבה בטוחה ומוכרת.

מתי התינוק ילמד לשחות?

אחת השאלות המסקרנות הורים לתינוקות בשיעורי שחייה היא מתי הם ילמדו ממש לשחות?, התשובה לכך היא לרוב בסביבות גיל שנתיים וחצי עם ההורים יתמידו בשיעורי שחיית תינוקות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here