קובעים גבולות

0
577
קרדיט pixabay

ידוע כי כבר מגיל צעיר, הילדים מתחילים לעצב את אישיותם, גם הסרבנות הצעירה של "לא רוצה, לא בא לי" שייכת לעיצוב האישיות ובדיקת גבולות. הורים רבים, צעירים או ותיקים, מוצאים את עצמם במאבקים יומיומיים עם ילדי הגיל הרך על שעות שינה, על פעילות יומיומית, על סרבנות ועוד. לא תמיד הורים מצליחים להגיע לעמק השווה עם הילדים, ולא פעם הסיטואציה גורמת לעצבנות ומתח בקרב שני הצדדים. הדרכת הורים לגיל הרך, תוכל לסייע בפתרון הבעיות, ומניעת חלק מהמצבים. הדרכת הורים תוכל לסייע לכם לפתור את הדילמות המעיקות, תקנה לכם כלים גם להעצמת ילדכם וגם לבניית הביטחון העצמי שלכם בכל הקשור להתמודדות עם הילד ובעיותיו. במהלך הדרכת ההורים תעלו דילמות ובעיות מחיי היום יום ובנוסף תזכו לטיפים שישפרו את התקשורת בינכם לבין ילדכם. פנו אל שושי הרשקו, יועצת הורים בעל ניסיון רב בתחום, ותזכו לכל הליווי המקצועי הנדרש.

 

כלים להורים

במסגרת הדרכה הורית פרט לכלים אותם מקבלים ההורים, הם נחשפים למידע שלא ידעו קודם, לדוגמת מידע התפתחותי האופייני לגיל ילדיהם בכל סוגיית השאלה האם הדילמות והמציאות עם הילד, מותאמים לגילו לדוגמת בריחת שתן, נשיכות, בכי בלילה ועוד. בהדרכת ההורים נבנות בעיקר הציפיות, איך מתנהלת שיגרת היום, מהם הכלים איתם אנו משתמשים לטיפול בסיטואציות שונות, טיפול חלופי, טיפולים בהתנגדויות, תסכול של ההורים והילד, ואיך מתמודדים עם הקושי. לעיתים ההורים חושבים כי הם קשוחים מדי עם הילדים, ולעיתים חושבים כי הם סלחניים, מהי נקודת האיזון? את כל זה לומדים במסגרת הדרכה הורית.

 

עם המבט צפונה

הדרכת הורים נחשבת כיום לנפוצה מאוד, במיוחד בקרב הורים צעירים שאינם רוצים לבצע טעויות עם ילדיהם. במידה ואתם מתגוררים בצפון הארץ מומלץ לפנות אל הדרכת הורים בצפון מכמה סיבות. ראשית אין טעם שתיסעו רחוק עם הילדים או לבד, הדרכה בצפון אולי תפגיש אתכם עם הורים מהאזור, עם מערכת חינוך בעלת אופי דומה איתם תוכלו גם להחליף חוויות ותבינו כי אינכם לבד בסיטואציה. בכל פניה אל הדרכה, מומלץ לוודא כי יועץ איתו אתם נפגשים ואצלו אתם מטופלים, יהיה מקצועי בתחומו, יבין אתכם ואת הדילמות שלכם, חיבור ראשוני הוא חשוב מאוד. לכן פנו עוד היום אל שושי הרשקו יועצת הורים מקצועית ומנוסה בתחומה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here