עיסוי תינוקות

0
1921
עיסוי תינוקות

מגע, מדוע חשוב לגעת בתינוקות?

נראה כאילו ברור לכולם שמגע זה חשוב וטוב ובכל זאת כולנו מלבישים את הילדים שלנו ב-100% כותנה ואם אפשר אורגנית ואת הבגדים שמים הפוך שהתפר לא יפריע.

מעטים התינוקות שזוכים לחוש מגע של חומרים שונים ומגוונים וזאת בשל החשש שלנו לפגוע בהם. אם נחשוב על כך שהעור הינו האבר הגדול בגופו של התינוק ביחס לנפח גופו בהשוואה למבוגר והעור משדר למוח מסרים מהעולם החיצון, נבין עד כמה חשוב לגוון את סוג המגע שהתינוק חווה.

התינוק יוצא לעולם מעולם אוטופי ומוגן, עולם שבו היה בתנועה מתמדת, בסביבה מימית שבה יכול היה לזוז וכן הגוף שבו חי – זז כל הזמן. עולם ללא משקל עם טמפרטורה נעימה ומגע כל הזמן (דפנות הרח)(.

גם הלידה מהווה מסג' ברור. הצירים, הכווץ וההרפיה, המעבר בתעלת הלידה או דרך דופן הבטן )בניתוח קיסרי( מלווים במגע עמוק וברור.

התינוק רגיל וזקוק למגע. חשוב לתת לתינוק לחוש מגע מסוגים שונים ומגוונים.

במכון לחקר המדע, שנוסד בשנת 1922 בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת מיאמי פלורידה, בודקים את השפעת המגע על עליה במשקל אצל פגים, על הפחתת סימפטומים של דיכאון, הורדת רמתם של הורמוני לחץ, שיכוך כאבים וחיזוק מערכת החיסון אצל ילדים ומבוגרים חולים.

פגים שקיבלו עיסוי עלו במשקל ב-47% יותר מפגים שלא קיבלו עיסוי. תגובותיהם היו מהירות יותר והם שוחררו מוקדם יותר ב-6 ימים מבית החולים. בבדיקה שנערכה 8 חודשים מאוחר יותר הם עדיין שמרו על היתרון במשקל ובהתפתחות השכלית והתנועתית שלהם על פני פגים שלא קיבלו עיסוי.

בתינוקות שקיבלו עיסוי ראו גם כן עליה משמעותית יותר במשקל וכן התינוקות היו רגועים יותר ובעלי מחזורישינה וערות מסודרים יותר. המחקר מראה שעדיף עיסוי בשמן על פני עיסוי ללא שמן מכיוון שהעיסוי בשמן מפחית רמות מתח ורמות קורטיזול בגוף.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here